Cultura Magazin cikke csak engedéllyel másolható.
A nővére házasságáról, s ő- lévén köztük korábban nagyon szoros testvéri kapcsolat- milyen nehezen viselte el. Hogy próbálta ezt szétdúlni, rendkívül érzékeny idegrendszerét mennyire viselte meg, hogy háttérbe került. Női író ír érzékenyen nők kapcsolatáról, háttérben a kortársak, s az ő művészetük, kezdeti próbálkozásaik, s nem utolsó sorban a múlt század eleji London. Engem beszippantott a könyv világa.
Aztán ahogy lenni szokott, az emberben dolgozni kezdett. Kezdtem utána olvasni. Megnézni a festményeket, fotókat róluk, munkáikról, otthonaikról. Kiderült, hogy jelentek meg Bloomsbury stílusban készült lámpák, kerámiák, sőt Duncan Grant motívumok felhasználásával is. Ahogy nálunk Gustav Klimt motívumok, festmények lettek nagyon népszerűek. A Pinterest nagy kincsesbánya e téren. S nem utolsó sorban megismerhettem művészetüket is. Pl. A nővérét, Vanessa Bellét, akiről szégyen vagy nem szégyen én nem hallottam. S ismét megpróbálkozom, érett fejjel Virginia Woolf könyveit olvasni.
S jöjjön végezetül egy film. Az olvasottak után tán ezt a filmet is másként nézem meg , újra.
Koszi az ajanlast Aniko! en sem halottam egyikukrol sem..tenyleg igaz a mondas az ember minel tobbet tud jon ra, mennyire nem tud semmit:) valahogy igy van, nincs idezojelem..a filmet egyebkent lattam, mind kedves szinesznom.
VálaszTörlésHasonloan szoktam olvasni, tana ki kell veseznem, mindent tudni akaro:)
puszi:)
Köszönöm a bejegyzést, ez nagyon érdekel engem.
VálaszTörlésÖrülök, hogy felhívhattam rá a figyelmet. Érdekes, a könyv az elindulásról szól, a film a befejezést mutatja. A többi pedig sokat adott nekem.
VálaszTörlés