Elnézést az osztásokért, s maga YT is kiszúrt emiatt, de ha valami szerintem jót találok nem tudom megállni, hogy közzé ne tegyem.(Ez egyébként nekik is reklám és forgalom.) Így voltam a munkámban is, hogy egy-egy témában a gyerekeknek összeszedni, -hozni mindent, hogy nyissa az ember a szemüket. "Hogy látva lássanak". A politikában a fb.on sokat,de másokhoz képest nem eleget osztottam meg, remélve, hogy akik követnek hátha felnyílik a szemük.Volt ilyen is, s olyan is, hogy szólt családtag nehogy összejövetelen politizáljak. Nem is tettem, mégis a csalódottak estek nekem egy mellék dolog ürügyén. Döbbenetemre. Elvégre valakin csak le kell verni a keserűségüket. Bocs.
S kérek is elnézést a sok hallgatásért, de beszűkült az életem, vívom a hétköznapi harcaimat a fennmaradásért. Sok csillogót nem tudok felmutatni. Másrészt kevés tevés-vevés sok pihenést igényel, s viszi az erőm. Örülök, ha már olvasni tudok!!!! S nem csak nézni, hallgatni. Bár azok is előre viszik az embert, de a könyvek örök nagy barátaim voltak. Az utóbbi időkben (két évben) sokszor őket is elvesztettem, s mindig ünnep volt számomra ha sikerült olvasnom, lekötött egy-egy könyv.
Másrészt a frontok széttépnek. Tudom,ezzel nem vagyok egyedül, de én a saját szenvedésem érzem,s néha oly nehéz elviselni.
S jöjjön egy kis szerelem: jezsámen. Gyermekkori kertünkben hatalmas bokra volt, a gyöngyvirágcserjének is, s az út szélén nárcisz, az illatos. Máig kedvenceim.
Közben megnéztem ezt a beszélgetést, Évának is hozom. Tudom, a téma nem könnyű, mégis meg kell nézni, biztató, elgondolkodtató, előre mutató, hitet adó. Mit írjak róla még?






Fábián Tamás? Nagy kedvencem, miatta mindenképpen megnézem a videódat.:)
VálaszTörlésUtána kellett néznem, hogy a jezsáment más néven jácintnak hívják-e mert nekem hasonlít egymásra a kettő. Aztán a neten kiderítettem, hogy nem azonosak.
Azt írtad, hogy sok csillogót nem tudsz felmutatni. Ez nagyon tetszik nekem, mert nem szeretem a csillogót, nekem a most hozott a képeid is tökéletesen megfelelnek.
Ha elveszi az erőd még a kis ténykedés is, remélem sikerül valami pihenést is beiktatni a napjaidba. Így legyen!
A melegfront visel meg engem, de az nagyon. A hideg néha kifejezettem jót tesz, összekapom magam, ha megérkezik.
Kívánok neked szép vasárnapot!
Bővítettem a bejegyzést.Inkabb jázminként is emlegetik, régen úgy ismertem én is. Most melegszünk Éva, szép napot neked.
TörlésÉn aztán nem vagyok nagy növényszakértő, ezért még tegnap este keresgettem információt.
TörlésAz AI ezt írja: "A jázmin és a jezsámen két teljesen különböző növény, bár gyakran összekeverjük őket, mivel mindkettő bódítóan illatos, fehér virágokat hoz. A legfőbb különbség, hogy a hazai kertekben leggyakrabban illatozó, nagy bokor a jezsámen, míg a valódi jázmin egy érzékenyebb, trópusi kúszónövény".
Ezt olvastam róluk, és ezért írtam az első kommentemben, hogy nem azonosak. Elhiszem, mert elegendő tudás nélkül, hinnem kell.
Hoztál egy új videót? Köszönöm, most először hozzáfogok a Fábián Tamás-osnak, aztán majd délután a másodiknak. Ha te ajánlod, és amit felsoroltál róla, mindenképpen megnézésre biztató.
Igen, melegszünk... Sajnos.
Csak, hogy tudd, mi van most éppen a napsütötte erkélyemen: 46.5C
(Igen, valóban ennyi!)
Neked is legyen szép a napod!
Tudod,gyermekkoromban így mondták. Én is felnőtt és kertelőként szembesültem vele, hogy nem így van. Viszont a nép annyi néven nevez egy-egy növényt, lásd jácint= babakacsó, úritászli, ez is belefér. Fábián Tamás lent a riporter, s kemény beszélgetés. Kemény? Inkább a téma, meglátod.
Törlés